Bodyguard

Reads: 73  | Likes: 0  | Shelves: 0  | Comments: 0

  • Facebook
  • Twitter
  • Reddit
  • Pinterest
  • Invite

Status: In Progress  |  Genre: Young Adult  |  House: Booksie Classic

BODYGUARD
SSN PREMIERE
EPISODE 1

I think i was one lucky guy afta form four ju nilieda kdf???? direct, bydheway ata skukula raha???? saana afta form four, i later joined department ya kuwa security???? detainee wa kuwa bodyguard????, the first person nilitumwa was a minister?????, bahati ukiwa bodyguard???? wa minister hakunaga kazi, akieda rally kucheza na akili za watu???? apo tu dio huwa unachapa wale wadau wanajaribu kuhang kwa gari???? ya BOSS.
Lemme tell you hawa maminister hukuwa ni mahuru saana????????, mambo nimeona wakifanya ni story of another time????(Remind me niwaangushie hiyo stori????)
Nilikaa na uyu msee for 5years until akashidwa kwa Election????, So nikapewa off ya wiki tatu. Afta a 3 weeks of parting????????, fu**ing???????? ndio nikarudi kazi, at this time nilikuwa nimejipanga nilikua na familia??????????????. Wife na katoto kadame, hawa nikieda kwa jeshi???? dio walifanya ata niede just to sustain them????. Hiyo usiku i guess wife alikuwa haamini naeda job????, so she cried???? alot, ju we will not be seeing each other for a while, but i promised ill be calling????. That night Our house ilikuwa imejaa nduru???? na delemo???? aaaaah????. Sikutaka nimuache bila kamimba???? ju najua kuna mandume???? kama mimi uko shagz????. Next day Mama akanifikisha adi kwa stage???? and this job was so good that, ukitoka holiday, gari???? ilikuwa inakkujia adi kwenu,. Afta nimekiss???? wife goodbye and my daughter a kiss???? nikapanda kwa dinga???? na vhuuuum tukaishia, nikapata rende yangu???? iko kwa gari, tukaanza kubonga mambo tumefanya ata hatukujua tukifika headquarters????.
We had this badges ka za movie????, unaslide mlango inafunguka. Tukafika kwa ofisi ya boss His name was Otieno????(Blackest man kuliko FRED OBACHI MACHOKA????)
HIM:Good evening Comrades????????(Tukajibu) So i guess mume enjoy holiday???????? yenu fiti, as you all know Last month kulikuwa year ya Election????? and so many new faces has joined the government and they need security????, so i have names snd addresses of each of your subject????, Kila msee akapewa jina na adress ya msee alikuwa anaeda kukeep security???? and we dispassed, Nikaeda kwa dinga???? ya kampuni, nikaingia n vhuuum adi kwa "Subject????" It was this mansion???? of a house, nikafunguliwa gate nikaingia nikapata madam fulan akiwa kwa kiti???? i thought she was the subject????...
HER:............... (To be continued)

BODYGUARD 

SSN PREMIERE 

EPISODE 1

 

I think i was one lucky guy afta form four ju nilieda kdf???? direct, bydheway ata skukula raha???? saana afta form four, i later joined department ya kuwa security???? detainee wa kuwa bodyguard????, the first person nilitumwa was a minister?????, bahati ukiwa bodyguard???? wa minister hakunaga kazi, akieda rally kucheza na akili za watu???? apo tu dio huwa unachapa wale wadau wanajaribu kuhang kwa gari???? ya BOSS. 

Lemme tell you hawa maminister hukuwa ni mahuru saana????????, mambo nimeona wakifanya ni story of another time????(Remind me niwaangushie hiyo stori????) 

Nilikaa na uyu msee for 5years until akashidwa kwa Election????, So nikapewa off ya wiki tatu. Afta a 3 weeks of parting????????, fu**ing???????? ndio nikarudi kazi, at this time nilikuwa nimejipanga nilikua na familia??????????????. Wife na katoto kadame, hawa nikieda kwa jeshi???? dio walifanya ata niede just to sustain them????. Hiyo usiku i guess wife alikuwa haamini naeda job????, so she cried???? alot, ju we will not be seeing each other for a while, but i promised ill be calling????. That night Our house ilikuwa imejaa nduru???? na delemo???? aaaaah????. Sikutaka nimuache bila kamimba???? ju najua kuna mandume???? kama mimi uko shagz????. Next day Mama akanifikisha adi kwa stage???? and this job was so good that, ukitoka holiday, gari???? ilikuwa inakkujia adi kwenu,. Afta nimekiss???? wife goodbye and my daughter a kiss???? nikapanda kwa dinga???? na vhuuuum tukaishia, nikapata rende yangu???? iko kwa gari, tukaanza kubonga mambo tumefanya ata hatukujua tukifika headquarters????. 

We had this badges ka za movie????, unaslide mlango inafunguka. Tukafika kwa ofisi ya boss His name was Otieno????(Blackest man kuliko FRED OBACHI MACHOKA????)

HIM:Good evening Comrades????????(Tukajibu) So i guess mume enjoy holiday???????? yenu fiti, as you all know Last month kulikuwa year ya Election????? and so many new faces has joined the government and they need security????, so i have names snd addresses of each of your subject????, Kila msee akapewa jina na adress ya msee alikuwa anaeda kukeep security???? and we dispassed, Nikaeda kwa dinga???? ya kampuni, nikaingia n vhuuum adi kwa "Subject????" It was this mansion???? of a house, nikafunguliwa gate nikaingia nikapata madam fulan akiwa kwa kiti???? i thought she was the subject????...

HER:............... (To be continued)

BODYGUARD 

SSN PREMIERE 

EPISODE 2

Like My Page Ngasquared Chronicles

It was this mansion???? of a house, nikafunguliwa nikaingia nikapata madam fulan akiwa kwa kiti????...

HER:Hallo so you are the bodyguard????, your documents???? please(I gave her the document???? and signed me to sit down????) So Linus yeah?????(Bydheway hiyo dio jina yangu ya kwanza????????). Do you know the person you will look after??????

MIE:Nooh madam, we only get the document???? and thats it..

HER:Am not the person who need protection????, My daughter is the one who needs it. She can be very sturborn???? but be patient with her

MIE:Yes Mum????. (She took the document???? slide it in other documents in her table, removed her spectacles???? and.....) 

HER:So am young in the politics and am new in the seat?????, i asked for a personal bodyguard???????? for my daughter since she is not safe, as politics is a dirty game yeah? And i asked your boss to recommend a good one and He recommended you????,,so i leave my daughters life in your hands?????, she's is at school???? with my personal bodyguard but since you are here, well i have to get my bodyguard???????? back, any questions? 

MIE:No and thank???????? you madam, Ill take care of her with my life????... (She laughed and signed with her mouth???? "You better????") Am Madam Hannah stop with mums????(I almost said thank you mum???????????? but stopped because of the eye???? she looked???? me with) She called in her maid?????..

HER:So this is Linus, he is the one who will take care of my daughter????. Linus meet My Nanny Sara

SARA:Nice to meet you Sir, Come i take you to your quarters????. 

I took my things and followed sara to my quarters????, nikaingia nikapack nguo???? and called my Queen Latifah???? that was my wife's name????. 

MIE:Niajy babe????, ndio nimefika kazi, Walai mansion???? iko apa, one day ill buy you and our daughter such a house????.. 

WIFE:Kama ulifika pouwa ni sawa, imagin i have missed???? you already, usijali babe our day will come,, 

MIE:Babe nitakucall jioni, acha kwanza nipange kiasi, love you???? mwaaah mwaah mwaaah, Kiss Tatiana???? for me.. 

HER:I love you more hunny????, lets talk, sai ata niko kwa matha i am helping her cook chapo????, Mom your sons says Hae(I heard my mom saying "Mwabie atume kitu???? akilipwa"and they laughed). 

MIE:I wish tunaeza bonga more tell Mom very soon,,, (As we were still talking i heard the gate opened) Ill call you later, i hanged off the phone???? and i went pipped at the window and i saw a black Mercedes???? entering. and a woman???? was driving at first i thought it was Hannah daughter until she opened the Car???? back door and i saw one leg out???? and the next one then brown thighs????, The driver was given some shopping bags and a Beautiful,Queen????, sheebah????, All the words used to describe a beautiful lady was this woman??. She flipped her hair????, Nilikuwa nadhani ni malaika amekuja, With her 6 inch heels???????? entered Madam Hannah's office, hapa nilikuwa naona kama ni movie???? kama ni drama????. I even started seeing the lady going in slow motions????, and i knew, that was the Hannah's stubborn daughter

BODYGUARD 

SSN PREMIERE 

EPISODE 3

 

Ata sikukaa saana, Sara knocked at my door???? and told me that i am being called, i moved out locked the door????, and followed sara to the office i knocked and found Hannah and 2 ladies, the one who flipped her hair earlier????was busy in her phone, her nails???? looked like they were just polished, and the next woman was standing still,, like i do in my work????,

HANNAH:Wewe eka simu???? chini, she switched off her phone(Not really switching off and she looked at Hannah????) Meet your bodyguard Nana, Linus meet my daughter Nana????) She turned and the woman next to me also turned, she was somehow old but also beautiful????...

NANA:Noooh mum, why cant you take him, and i keep steff????(Now i knew the name of fellow colleagues "Steff i guess ni steffanie")

HANNAH:Steff is my security from the government, and he is a hired one????,, (Nana clicked and i knew she doesn't like me)So anywhere you go, she will b with him? Tuko pamoja Nana??????

NANA:Sawa, hope he is not boring????, but mama(referring to steff) Am a feminist i like you alot????(Steff smiled and we were dismissed)

MIE:Nice to meet you steff????, uko na jina smart, my next child nitamuita steff kama wewe????.

HER:(she laughed until we reached to her quarter???? which was before mine) She will like you alot but kama wewe ni msee wa kukunywa????, resign ju pombe hawa ma cool kids wanakunywa utapelekwa rehab in weeks????????

MIE:i drink but izi za masos siezani joh????, meanwhile since naanza kesho lemme rest????..

HER:Ati unaingia kesho????, tukiwa kwa gari nimesikia akisema she is having a party???? today in friends house, and now she is your priority, best of luck L.. (Sasa L imetoka wapi????????)

MIE:Sawa tutabonga tukipatana, atleast you tell me about her????. (She waved bye???????? and i went to my room, ilikuwa kitu 2)

I slept and set an alarm? kitu 5 and that was the time i woke up, nikadunga suti?????, na before i called my wife....

BODYGUARD 

SSN PREMIERE 

EPISODE 4

Before i called my wife, i heard a knock and it was Nana????, she entered even before i invited her. 

HER:Kumbe you are ready????, lets go????, (She looked at my house and smiled????) Good work mr bodyguardd but izo viatu weka pale they will look nice there????,, This house got some good memories????????(Alaaa Alaaa Alaaaa) I opened the door????,mpaka kwa gari she entered and the Journey began????,,,

HER:So L(They knew i was coming it not a coincidence????, L imetoka wapi tena????) how long have you worked in this job?????

MIE:7years,but nilianza kama KDF????,,, 

HER:And how old are you.. (I looked at her using front mirror and she was serious????)

MIE:Can i brag a little?????(She laughed and said yes) Am the youngest bodyguard in our country????, Am 27 turning 28 next week.

HER:Waaaoh, i thought i won't like you but i am seeing dalili zako na mimi kuwa mabeste????..And do you drink????? and dont tell me wat steff told you to tell me????.. 

MIE:At work No!! My free time yup but si Whisky n Wine????, Mimi ni msee wa vikombe????!!

HER:(laughing) Vi what?? She laughed until she cried????.

MIE:Keg!! Madam hiyo ndio pombe ya wadau kama sisi????(Nikasikia amecheka akasema "Wadau" like she has never heard that name????) free time yangu nitakupeleka upige moja????

HER:I'll love that, kuna msee tutapick pale, she is my friend????(I almost talked but she played me her moms voice note)

HANNAH:Linus kuna dame mtachukua, take her and take them, my daughter is????...... (She muted the voice note)

MIE:Okay madam????,,, As you say

We fika'd the place we were supposed to pick the woman????, she came shouting???? at my window "Steff leo niko na ya jujamaica????, she saw that i wasnt Steff????"

HER:Sorry i thought ni Steff, i moved out opened the door for her and she entered and i started driving????

NANA:So Stacey meet Wadau fulani apa????(Stacey laughed and i smiled????) Sa what makes you laugh that loudly????

HER:Wadau ni watu wengi, he is Mdau????(Now Nana was confused).

NANA:So unajua Vikombe???????? ama Keg!!!

HER:yeah have heard of them but sjawai kunywa????,,, We drove as they were talking while giving me direction to the party???????? that was Girls only but am a bodyguard na siwezi acha Subject yangu iendee ivo

Nana insisted i stay outside???? but niliingia kimimi n went and stayed with the waiter???? who was a woman also, i asked for a water???? and i was still checking Nana. As i was sipping some water????, a girl come and ordered sjui something Red whatever????..(Mababi chezeni kama nyinyi kwa comments????) 

HER:Hae am Mellisa????,, "i told her my Kikuyu name Ngash" kwa ivoh wewe ni msapere, na bona unakunywa maji????????

MIE:Niko kazi, so i cant drink,(She laughed) Everyone is talking about you pale????????.. (I looked at tha girls and they signed hae???? i never returned the greetings????)

HER:Since you are at work???? acha sisi tubomoe raha kifo chanja????,, (i was left with waitress????) she talked to me and told me her name was Lisa????

LISA:I think you are good bodyguard???? the other woman sjui Steff sai angekuwa juu ya meza akidance????. 

MIE:She is a lady so lazima ajibambe mimi sitaki kuharibu job????, so wewe hu own club ama?????. 

LISA:Of course, nko nayo i dont sell this expensive alcohols????, Club yangu wanakuja uko ni wa Keg????

MIE:You mean?????? One of this days ill visit, mimi ata hizi boss's alcohol???? aren't my thing????, nipee number atleast ill ask for direction????.

HER:Boy si you are so humble????, yaani ata hukatai league yako????, (I smiled and gave her my phone????, nikasikia Nana ameshout???? "huwezi niambia ivo, i know people who now people????" Nikasimama and started heading to their direction,, the other lady akasimama na chupa????,,, "And who do you think you are????, ju mamako ni Governor, mmm!! ????? do you know who my dad is????? hiyo chama mathako alisimama nayo do you know who is the party leader????" before amalize Nana kakashout????... "Haiya usibishane na mimi msichana????,, the other ladies were cheering????" Piganeni, Nana chukua hii fork????,The other lady akachukua chupa???? juu agonge Nana????, , i was there nikaishikia juu and forced Nana to go out????????and her friends???? followed us, akashika heels???? za Nana.. while pushing Nana to the car????, bado kalikuwa kanajifanya kasimba???? "Wait till tomorrow utajua hujui????"

BODYGUARD

SSN PREMIERE

EPISODE 5

Wewe na wewe achana na mimi???? i can take myself" She entered the car???? her friend followed and we drove off. Tukadrop Stacey place tulimchukua, Nikafikisha Nana kwao, masa yake akafungua????.

HER:Hope leo hajaleta shida? Ingia naukuh???? Nana, pombe inakulemea????, she thank me na nikaamua kuingia kejani???? i rest, nikapitia quarter ya steff, the Lights were still On????. 

Kufika kejani nikaamua kupigia babe and i remembered my phone niliacha na Lisa????... 

Ilibdi nimeeda kwa steff ju vile Lisa alikuwa anaongea nilidhani walijuana????. nikaknock, akakaa dakika kadhaa then akafungua????, she opened door nusu????(Am sure i tried kuchungulia ndani????) ,,

HER:Sasa, ni saa gapy hii unaniita wewe na wewe????(Alikuwa amejifunga shuka????.)

MIE:I thought unaeza kuwa na namba ya madam???? fulani anaitwa lisa, nimemwachia simu???? bila kukubuka juu Nana ameanza vita????

HER:Nitamucal nimwabie akuwekee pouh????, is that all????(As she was closing the door i saw this black dude???? akipita, ata kitu ilinishtua ni Tail???? uyo msee alikuwa nayo????) Nikaingia kwangu nikajiwekelea????, imagin our quotas zilikuwa za mawe but nilikuwa nasikia sauti???? za Steff kwa umbali. Hii ndume ako nayo kwa nyumba ni ????, Nikajiwekelea mpaka next day kitu 6?????,nikapiga shower???? chap chap,nikaeda nikaingia kwa gari???? ndio niedee simu???? ata skuwa najua place naeda, but before niede Governor akatoka, akanipata kwa gari????..

HER:Were are you going this Early?????????? (Nikajua nikisema naedea simu????, nitajiweka kwa ngori????)

MIE:Nilikuwa naangalia kama gari???? iko sawa, Security???? first,, Akafungua mlango akaingia..

HER:Since wewe umeamka, i wont bother steff nataka unipeleke meeting. 

MIE:Okay Madam????. (I started the car drove off to this hotel?????)

HER:You can go know ill call???? steff anikujie, My daughter today anaeda childrens home fulan kitu 11 ivi.

MIE:Okay, have a nice day mum????(Nikadrive na speed ingne, ndio nijue place simu???? yangu iko) Nikapitia duka fulani nikaomba mama fulani simu????, she refused first but nikampea ID yangu ya kazi na she gave me her phone????, i called my phone, Lisa didn't pick the phone????, nikajua ata nikiadika text hatasoma ju sai ishajilock????????. Nikadrive kama risasi mpaka kwa kina Nana????, sai ilikuwa kitu 8 ivih, nikapata Steff anapush ule jamaa????(The Guy with big tail????????) She didnt think she will find me awake????, I entered and waited her inside the home compound. She entered and came where i was standing(She started smiling shyly???? while coming to me) 

MIE:You owe me one, unajua ni mimi nimepeleka Governor sjui meeting wapi????????? But ulipigia ule mama, nataka hiyo simu????

HER:Thank you for that, nilisahao nilikuwa nipeleke madam iyo meeting,,, Yup alisema uedee simu???? yako kwa club yake (She told me the name of the club)

MIE:Before i forget, jana sikudoz pouh your man's game???????? was on anatha level????.

HER:Kwenda uko????(she laughed???? na akaingia kwa keja yake) Nikaingia kwa gari???? mpaka kwa club niliabiwa, nikapata club imefunguliwa, nikaingia nikapata Lisa anapanga uko????,,

(Kuingia hivo akaniweka simu???? kwa counter, and started smiling????) 

HER:Kwani unapedwa ajy????? Your hubby???? amekucall mara kama thao,. Nilijaribu kukufikia but ulieda kama risasi

MIE:Maib anadhani nimepata accident????,Poor soul????bydheway hao madem nikama ni time wanajifunza pombe????, si you owe me black moja????bydheway, niekee juu saa tano naingia job(Akaniekea black???? kubwa nikapiga zip moja, hiyo zip ilifanya nichangamke????????)

HER:Since umejua apa, i hope you'll be visiting?????? Kwanza next week weno hao madem watakam huku kuparty????, and you are invited its Nana's birthday???????? plus fununu zinasema governor atakuwa. 

MIE:You mean those friends bado wataongea after vitu wamefanyana jana??????????( before she replied i distructed her) So this Wensday but si unajua kwa kazi siwezi kunywa???? but anywei hiyo siku nitakuwa apa????.. 

HER:Offcourse they do that all the time???? they fight then make up next time dont separate them????, Let them fight????,,

MIE:Sawa niekee nusu nitoke????(Akanijazia ingne kubwa, nikapiga tukibonga na akanitolea ma Fresher???? kadhaa, nikachomoka na akanishow, she has saved her number and she has mine????????)

Nikarudi kwa keja nikapata Nana ndio anatoka kwa nyumba dio aanze safari????????, Nikapiga Uturn nikamfungulia mlango na tukaanza safari????????

HER:Tunapatana na mabeste wangu kwa Supa fulani so take me there????..

BODYGUARD 

SSN PREMIERE 

EPISODE 6

Like the page???????????? Ngasquared Chronicles

Nikamdrive???? kama kawa mpaka kwa Supa and guess the girl she was meeting, the same girl they were fighting with????, ata hakukuwa na bad blood between them????, So i Locked the car and i followed them mpaka kwa supa????, They started shopping, walikuwa na ujinga mingi???? but nilikuwa tu nivumilie????, they went to shop side ya fashion side????, mimi nikasimama kwa mlango???? and they started trying clothes???? wakichukua mapicha????, there was this dress???? that Nana weared and she looked like the word "Gorgeous????" she even noticed that i liked tha dress????????.

HER:You've liked the dress???????? i guess? (referring to me) how do i look????(she turned turned around)

MIE:Talking not as a bodyguard????. Manzi umeweza???? mbaya,, (They laughed???? her friend even said "I love this guy????") After the clothes and fashion trial????, They bought all the clothes and i was supposed to take her to her mother office, so that they can arrange the birthday???????? and other things)

The other lady had 2 bodyguards and a driver so they kissed goodbye???? and went and vhuuuum we left to Madams office. She left her shopping in the Car????, She entered the office as i followed her????????. i found steff also in the building, she was excited to see me but i didnt know why?????

HER:Finaly i missed this face of yours????, hope ulipata simu???? yako, and talking about phones i need your number Siwezi kuwa niko na neighbour na sina number yake????(We were waiting apo kwa receptionist.(She gave me her phone???? dialled my number and i called myself????, gave her the phone back and i saved her number)

MIE:You know thinking about it, Am jealous about the man???? who you were with last night????, yaani huyo ndio anakulanga hii mali????.. (She was shocked????, i guess she never thought i would talk like that????) 

HER:Achana na maisha yangu Mr..Ata nikikupea huwezani na hii mwili????, ata nduru za jana, ni za kujiforce????(i knew she was in to me, i just thought????) 

MIE:Try me dear???? and the nduru za kujiforce will turn to nduru za kuaminika????(She laughed, shown me her phone, "Meaning she will call me????) The secretary told us that The Governor is want us in the office. We entered the office and found mother????????? and daughter????) 

HANNAH:So i think you know that my daughter is having her 19th birthday party????, This time i want it to be bigger, since I'll invite more allies and people of all classes, so Linus and Steff you will be protecting my daughter???? that day, as for me i have another security that day. So please take care of her????, and as for you Nana dont over drink????, drink responsibly. 

NANA:Mom i dont drink???????? that much this days (her mom laughed????) Okay madam, i have to going... 

We left madam and steff in the office, 2 days passed, and Hannah was in an interview????,, i was sitting watching her????, since i loved this woman. She wasn't like politicians i have seen so far, at the end of interview. The journalist asked her for the final remarks???? and what he said will change this story????.... 

HER:I have heard many stories about me and my family????, what I'll like to say is whoever is tanishing my name???? i know him and this is not a threat????, if he does that again ill be back here on the bench????? and ill expose every dirty secret i have on him. I know He is watching and am not afraid of him or anyone?, am here to serve my country???? and my people thank you???? na KAZI IENDELEE.

I have seen this before and it didn't end well????????..

 

Tupatane Season Finale of the bodyguard....

BODYGUARD

SSN PREMIERE

EPISODE FINALE 

 

 

Like the page???????????? Ngasquared Chronicles

Before the siku nilikuwa nimekaa kejani nikiwatch movie???? Blacklist, i got a call kutoka kwa steff akaniabia niiede room yake amekwama kwa sink????(In real sence hakunaga sink kwa izi tu room twetu????)yake, mimi nikatoka na short design ya Usein Bolt(Mwenye alikuwa anakimbia????????) , Remember i have never been into this room????, so kuingia nikasikia ameongea kutoka kwa shower????..

HER:L niko apa????, (Nikaingia kwa shower????, kumbe ata hakuna sink???? iko ipo, she had his own plans????) So nataka kupiga zile nduru za kuaminika????????, (She signed me to go to where she was standing????)

Mimi na mimi sjui kuondokea????, Mabruh hii nayo ilikuwa mali safi????????, lemme explain her look and you can think of her look????. she was chocolate in colour????, her boobs tu.... ( Lemme not ruin the story na hiyo maneno????) She kissed me????, the next thing nilijipata kwa bed?????, kissing her????, caressing her big boobs????, nilijipata nimeingia kwa kitu wanaume sisi hatuna????, she screamed and from the scream nilijua hizo ni nduru za kuaminika????. (For the rest of that part jijazie????)..... 

So the day finally come, nikaletea suti moja baridii????????, luku nilikuwa nayo ilikuwa moja ya mwaka????, unasema mimi, vile Steff???? alikuwa amevaa uuush????, story of another time. Nana come out she was the Queen???? of the day, she noticed me and signed me, "Unakaa fiti????" Acha aone steff, for me she signed but steff she talked???? "You cant be serious, kumbe mama uko na fiqure tamu ivi????" she even spanked steff and like crazy they laughed????, Nikafungulia Nana mlango wa dinga????and she entered, tukafika club ya Lisa on time, the Mc of the day akachocha chocha, and it was time, Nana entered with her 2 friends????, I stood there nikaanzza kuadika movie????, and this how i thought???????? it.... 

"She entered in slow motion style, hugging???? everyone, waving???????? at everyone, her mother was on VIP, she comes out hugs her and says????....." Nikasikia steff ameniita

HER:Kwani wat are you thinking????????, twende kwa washroom, sai she is safe????, I tried to convice her that we shouldn't do this at work????, she insisted and who am i, kukataa kueda kusikia utamu????. We went kissed???? for a while, Nikamwabia ashike sink, since hii sink at first it was the one that made me have sex???? with her. , Nikaanza tu backstroke????, she started moaning????(Hizi maneno kwa hii story jijazieni????) And the good thing akanipea blow job???????? moja baridii, tulikaa kwa washroom for 20mins??,then we had screams???? and guns shot tukatoa mbio???????? and everyone was running away, we found Governor???? lying down..

HER:Where is my daughter????, go look for her am good????, we started looking for her but no where to find her????, we found Stacey lying down????, crying

MIE:Stacey where is Nana????? (She wasnt able to to talk????) breathe in stacey, where is Nana?????, she started pointing at the door????????,, Far away i saw stacey being dragged into this car???? by 4 men, i ran???????? atleast to see if i can get to her, but i was too late????, the last man, who entered the car looked at me and shouted???? "Tell the governor its payback back time??" I could see Nana calling my name???? for help and crying????????. One thing that shocked me was the driver of the vehicle????.

He looked at me and signed with her mouth "Let the game begin????????????????".......

__________THE END___________


Submitted: June 30, 2021

© Copyright 2021 Ngasquaredchronicles. All rights reserved.

  • Facebook
  • Twitter
  • Reddit
  • Pinterest
  • Invite

Add Your Comments:


Facebook Comments

Other Content by Ngasquaredchronicles

Script / Young Adult